Dzieci od 6 do 9 lat


Przed nami era poznawania nowego języka, języka programowania. Już dzisiaj, na zajęciach w szkole programowania pokazujemy dzieciom technologię przyszłości. Czy nam się podoba, czy nie jest ona przeznaczeniem.

Myśli o programowaniu i  programiście, wciąż  budzą strach u większości ludzi, ale faktem jest, że programowanie, na szczęście, staje się coraz łatwiejsze i jest dostępne dla wszystkich, również dla dzieci.

Żeby nauczyć się programowania, dzieci nie muszą być super matematykami. Wystarczy, że wykorzystają posiadaną już naturalną chęć poznawania świata, chęć kreatywnego wykorzystania umysłu i  z tymi zasobami, przenosimy je  się w przyszłość.

Te naturalne cechy u dzieci rozwijamy, ucząc logicznego myślenia, twórczego podejścia do rozwiązywania zadań oraz współpracy w grupie.

Narzędzia programowania

Uczymy programować od podstaw, wykorzystując m.in.  język programowania Scratch, stworzony z myślą o dzieciach przez Instytut Technologiczny w Massachusetts, Swift Xcode nowy język programowania od Apple oraz LOGIC do projektowania układów logicznych.

Na naszych zajęciach dzieci spotkają się z  interaktywnymi robotami o przyjaznym wyglądzie, Dash i Dot. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki szybko się z nimi zaprzyjaźniają i wprost nie będą mogli się doczekać „pracy” z robotami na lekcjach. Jako formę edukacyjnej zabawy grupowej organizujemy np. wyścig albo mecz piłki „nożnej” robotów.

W późniejszym okresie wprowadzamy do nauki język Python połączony z Minecraft.do tworzenia nowych elementów w świecie gry.