Dzieci od 9 do 12 lat


Myśli o programowaniu i  programiście wciąż  budzą respekt u większości ludzi, ale faktem jest, że programowanie -na szczęście- staje się coraz łatwiejsze i jest dostępne dla wszystkich, szczególnie dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Przed nami era poznawania nowego języka, języka programowania. Już dzisiaj, na zajęciach w szkole programowania pokazujemy dzieciom technologię przyszłości. Czy nam się podoba, czy nie jest ona przeznaczeniem.

Żeby nauczyć się programowania, dzieci nie muszą być super matematykami. Wystarczy, że wykorzystają posiadaną już naturalną chęć poznawania świata, chęć kreatywnego wykorzystania umysłu i  z tymi zasobami przenosimy je  się w przyszłość.

Te naturalne cechy u dzieci rozwijamy, ucząc logicznego myślenia, twórczego podejścia do rozwiązywania zadań oraz współpracy w grupie.

 

Narzędzia języki programowania

Na naszych zajęciach dzieci rozpoczną przygodę z programowaniem robota EV3 na tablecie i komputerze. Wykonają pierwsze kroki i poznają emocjonujący świat programowania robota EV3. Zaprogramują robota za pomocą interfejsu opartego na ikonach, łatwego w użyciu, opartego na oprogramowaniu LEGO MINDSTORMS EV3 (na komputery PC i Mac).

Wciągające misje i interfejs programowania pozwalają dzieciom odkrywać na naszych zajęciach sekrety robotyki i dowolnie programować swojego robota.

Uczymy programować od podstaw, wykorzystując również język programowania Scratch, Swift Xcode – nowy język programowania od Apple oraz LOGIC do projektowania układów logicznych. Podstawowym językiem, w oparciu o który realizujemy zajęcia jest Python połączony z Minecraft do tworzenia nowych elementów w świecie gry.

W tej grupie wiekowej dodatkowo prowadzimy zajęcia profesjonalnego programowania, na których młodzież poznaje:

  • Środowisko programistyczne: Microsoft Visual Studio
  • Serwer bazy danych: Microsoft SQL Server
  • Język programowania: C++