Bezpłatne lekcje z robotyki

Lekcje robotyki to świetna odskocznia od tradycyjnych zajęć szkolnych. Celem zajęć jest przybliżenie robotyki oraz języków programowania dla dzieci i młodzieży. Jest to również zaprezentowanie innowacyjnej formy nauki przedmiotów ścisłych.

Zajęcia przygotowane są z niezwykłą starannością tak, aby były interesujące, zaskakujące i bardzo czytelne dla wszystkich uczestników. Są również wprowadzeniem do poznania wiedzy z nauk technicznych oraz ścisłych w niebanalny sposób.

Podczas lekcji dzieci poznają obszary zastosowania robotyki we współczesnym świecie (medycyna, wojsko, przemysł, rozrywka). Dowiadują się czym są roboty, jak są zbudowane, na jakiej zasadzie działają oraz w czym są podobne do żywych organizmów. Omawiamy działanie silników, czujników (m.in. żyroskop, czujnik ruchu, podczerwieni, koloru). Pokazujemy ciekawe konstrukcje robotów zbudowane w szkole programowania FNEIT.PL przez ich rówieśników. Wybranym dzieciom dajemy możliwość posterowania robotami.Program zajęć dostosowany jest do wiedzy i umiejętności dzieci.

Takie lekcje możemy zorganizować w Państwa placówce lub u nas. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą propozycją oraz kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu!

Pokaz trwa 1 godzinę lekcyjną (45 min).

Zapewniamy:

  • opiekę wykwalifikowanych instruktorów;
  • materiały dydaktyczne (roboty, komputery).

Jesteś zainteresowany lub potrzebujesz więcej informacji? – zadzwoń do nas 44 649 83 87 lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy